top of page

11 Şubat 2023 - Afetin Ardından

Güncelleme tarihi: 15 Şub 2023Arapgir İlçesi Kaymakamlığı’yla kurulan iletişimin ardından Malatya Arapgir Kerem Aydınlar Fen Lisesi’nde yurt mutfağındaki dağıtım sorununu çözmek üzere bölgeye varıldı. Halihazırda deneyimli aşçıların bulunduğu tam teşekküllü mutfakta yemek üretildiği fakat sağlıklı ve efektif koşullarda, uzak ihtiyaç noktalarına dağıtımda zorlanıldığı bilgisi alınmıştı.


Bölgede hijyen sorunlarının oluşturabileceği riskleri ön plana alarak sıcak yemeğin havayla temas etmeden, kapalı ambalajlarda, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını sağlamak adına harekete geçildi.

Önceki gün yola çıkan TOKTUT tırı Malatya Arapgir Kerem Aydınlar Fen Lisesi’nde karşılandı.


Yemek servisleri, kapları ve yemek paketleme makineleri indirildi. Hızlı bir organizasyonla yemekler paketlendi ve bugün afet kurtarma gönüllülerinden 500 kişiye bulundukları yerde sıcak yemek dağıtıldı.
Yarın hedef 3000 yemek!Bu akşam TOKTUT Adıyaman’da dağıtıma destek olmak için ikinci mutfağa doğru yola çıktı ve tüketime hazır paketli gıdalardan oluşan koliler de Gölbaşı’nda depremzedelere dağıtılmaya başlandı.77 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page